Трета гореща вълна в Испания
Третата гореща вълна в Испания за това лято е на път да доближи своя пик през днешния ден, съобщи Българска телеграфна агенция. Прогнозирани са температури от 44 градуса по Целзий в централната и южната част на страната.
Властите са предизвестили за заплаха от горски пожари.
Живакът в термометрите може да доближи 40 градуса в някои елементи на региона Страната на баските – регион, в който сходни температури не са толкоз нормални, означи държавната метеорологична работа. От там предизвестиха за така наречен „ сухи стихии “ – гръмотевици и светкавици без превалявания – на доста места в страната.
Това лято страните в Южна Европа се борят с рекордни температури, като горещите талази принуждават управляващите да насочат предизвестия за риск за здравето, най-много за възрастните и за хората със болести.
Рекордните горещини в Европа, утежняват обстановката по отношение на сушата. Водните ресурси понижават, тъй като се усилва изпарението и потреблението на водата.




